Настає осіннє рівнодення. Лише тиждень до початку жовтня. Останній спалах бабиного літа –  світлого спомину про щедру теплінь. О такій порі важко втриматись в приміщенні – ноги самі несуть туди, у самий вир палаючої осені.

Наймиліші очам клени – такі розкішні барви може витівати тільки її величність природа. Лапчасте листя яскраве, картате, немов у ньому змагаються за першість золотисто-оранжеві, коралово-рожеві, червоні, жовті барви у найрізноманітніших суцвіттях. І хоч це вже й не перші ознаки притихання природи  – вже переділа себе в осінні барви груша, починає скидати листя липа, береза – від клену важко відірвати погляд. Вдивляючись в осінній ліс, можна побачити поріділі верховіття осик, черемхи, літнього дуба, ясена і в»яза. А тополі і липи починають скидати листя знизу.

Падолист – це пристосування дерев до холодної зими, без листя вони легше переносять морози. Адже з похолоданням коренева система всмоктує все менше вологи, а випаровування листка дуже велике. Щоб скоротити його, й скидають дерева лист, а запізниться листопад – дерева не встигнуть підготуватись до зими й стануть більш піддатливими руйнівному впливу холодів та вітрів.

  • gplus
  • pinterest

Comments are closed.