В зеленому океані лісів друге місце за площею посідає сосна звичайна. ЇЇ можна зустріти на дикій півночі, по гірських схилах і рівнинах. Вирощують сосну і на землях лісового господарства «Рівнеліс», вона пречудово почувається на болотах Полісся.

Це дерево скріплює корінням землю, захищаючи її від руйнування, зберігає повноволля і чистоту річок, очищає повітря від шкідливих домішок. У соснових лісах воно надзвичайно чисте, ніби дистильоване, насичене смолистим ароматом. Чим сильніше пригріває сонце, тим більше виділяє сосна легких ароматичних речовин – фітонцидів, котрі здатні вбивати шкідливі мікроорганізми, хвороботворні бактерії, зокркма збудники туберкульзу. Ще у V столітті до нашої ери легеневі хвороби лікували тривалим перебуванням у сосновому лісі.

Сосна – унікальне дерево-аптека. У науковійі народній медицині використовується хвоя і живиця, ефірну олію з хвої добувають для парфюмерної промисловості і медицини. Хвоя – невичерпне джерело вітамінів, аскорбінової кислоти, мікроелементів, білків. Мабуть не має такої галузі народного господарства, що може обійтися без живиці чи продуктів її переробки.

  • gplus
  • pinterest

Comments are closed.