Спокон віків в Україні особливою популярністю користувалися такі дерева як дуб, береза, тополя, явір, верба і т.д. Дуб шанували за довголіття, міцність, вологостійкість. Його деревину використовували при будівництві житла, на клепки бондарських виробів, осі до возів.

Березу й тополю любили за красу й декоративність. Їхню деревину використовували при будівництві, в столярстві. Найпоширенішим елементом українського пейзажу є верба. Це дерево було відоме як невибагливе й швидкоростуче. Верба добре переносить вологу, тому за розташуванням вербових дерев селяни визначали підземні джерела і місця, де доцільніше копати криницю. Знання про дерева знайшло своє яскраве відображення в усній народній творчості.  В багатьох народних піснях вони символізують кохання, довголіття, дівоцтво і красу, деякі стали уособленням України.

Наші ліси – велике національне богатство. Працівники лісового господарства «Рівнеліс» закликають з повагою ставитись до такого дарунку природи, захищати і примножувати лісові насадження Поліського краю і всієї України.

  • gplus
  • pinterest

Comments are closed.