13 грудня 2011 року бригада до складу якої входили працівники лісової охорони Рівненського природного заповідника проводила рейд щодо недопущення та припинення порушень природоохоронного законодавства на території Старосільського лісництва Рівненського природного заповідника.
Перебуваючи на території лісництва, що знаходиться між с. Старе Село і Вежиця Рокитнівського району, вони поручи гавкіт собаки у напрямку с. Вежиця. Розділившись на дві групи, лісівники в 55 квартал Старосільського лісництва.
Групу незнайомців з мисливськими рушниця, які стояли навколо вогнища, побачили інженер охорони і захисту лісу Сергій Кирилович та майстри лісу Микола Францевич і Володимир Чурилович. Підійшовши до озброєних людей Сергій Кирилович представився працівником лісової охорони, показав службове посвідчення та запропонував громадянам скласти зброю та боєприпаси на безпечній відстані. Натомість невідомі, погрожуючи вогнепальною мисливською зброєю, почали розходитися навколо працівників лісової охорони. Сергій Кирилович відійшовши на безпечну відстань змушений був здійснити попереджувальний постіл у повітря зі службового пістолета для стрільби гумовими кулями. Після цього один з озброєних громадян здійснив чотири постріли з п’ятизарядної мисливської рушниці в землю перед працівниками лісової охорони, четвертим пострілом він влучив майстрові лісу Миколі Францевичу у низ живота. Водночас всі браконьєри почали тікати. Сергій Кирилович та Володимир Чурилович почали переслідування. Один з втікачів відстрілюючись, поранив Сергія Кириловича у грудну клітку. Майстер лісу Володимир Чурилович припинив переслідування, викликав швидку, правоохоронців та інших членів рейдової бригади.
Потерпілих доправили до амбулаторії, а потім до районної лікарні смт Рокитне, де вони нині перебувають в реанімаційному відділенні.
38 річний Сергій Кирилович має двох дітей, у 37 річний Микола Францевич виховує 6 дітей.
Ця прикра подія сталося на території Рівненського природного заповідника. Відповідно до ст. 20 Закону України Про мисливське господарство та полювання, у заповіднику полювати взагалі не заборонено. Виявлення ж людей зі зброєю вже є фактом браконьєрства. У таких випадках передбачена конфіскації зброї, а матеріали про порушення направляються в міліцію, яка далі порушує кримінальну справу.
Як повідомили з СЗГ УМВС України в Рівненській області, слідчий СВ Рокитнівського РВ УМВС за цим фактом порушив кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого частиною 1 статті 15 та пунктом 1 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України (замах на умисне вбивство двох більше осіб). Слідчі дії тривають.
Прес-служба
Рівненського обласного управління лісового та
мисливського господарства

  • gplus
  • pinterest

Comments are closed.