Чи виживе домашній кіт або собака в лісі?

Собаки і коти стали домашніми тваринами не так уже й давно: собак люди приручили близько 32 тисяч років тому, а котів – лише 4 тисячі років тому. Чимало котів і собак і в наш час живуть на вулиці, тож у багатьох людей виникає логічне питання: а чи змогли б сучасні домашні пухнастики вижити в лісі, якби їх туди занесла доля? Наскільки великий шанс прожити щасливе життя в якості лісового звіра у домашнього собаки чи кота, котрий через якусь обставину опинився у лісі, заблукав і не зміг знайти дорогу додому?

Чи зможе домашня тварина роздобути собі їжу в дикій природі?

Перш ніж відповісти на це питання, давайте проаналізуємо, в яких умовах живуть нинішні домашні улюбленці. Ви відразу ж зрозумієте, що їм не доводиться щодня самостійно добувати собі їжу: дбайливі господарі закуповують корм на petslike.net і тваринка, яка майже постійно знаходиться в квартирі, уже звикла до того, що її миска завжди повна або їжа насипається після першого ж голодного нявчання або гавкоту. Звісно, набагато зручніше ласувати готовим кормом з ягняти чи курки, де вже містяться всі потрібні вітаміни та мікроелементи, ніж самостійно полювати на мишей, горобців чи копирсатися в смітниках у пошуках чогось їстівного. Домашній спосіб життя зручний, однак він вбиває у тварини мисливські інстинкти, кажуть зоологи. Мало кому припаде до душі агресивний улюбленець – хай і маленький, але хижак. Бажаючи жити з людьми, коти та собаки були змушені виробляти в собі зовсім інші якості – ставати більш м’якими та лагідними за характером. Тож моментально перетворитися на кровожерливого мисливця за здобиччю, потрапивши до лісу, кіт чи собака, який звик до корму з «Petslike» у домашній мисці, навряд чи зможе.

Кому з домашніх тварин у лісі буде найважче?

Особливо це стосується маленьких декоративних порід собак, які були виведені спеціально для проживання в домашніх умовах. Псові сторожової, гончої чи мисливської породи, котрий провів усе життя в квартирі, буде легше вижити в лісі, ніж пуделю, мопсу, йоркширському тер’єру чи шпіцу. Породисті собаки не пристосовані до життя в дикій природі, тому що в ході селекції розвідники приділяли головну увагу красі зовнішніх рис, а не витривалості. Часто в таких собак імунітет знижений у порівнянні з дворовими безпородними псами. Домашньому котові у лісі теж доведеться несолодко. Навіть подушечки лап у домашніх котів настільки чутливі, що він миттєво відморозить лапи, кажуть спеціалісти. Якщо Ви думаєте, що в переляканого кота, який потрапив до лісу, відразу ж прокинуться мисливські інстинкти і він піде шукати під снігом мишей, то це теж перебільшення. Одного разу волонтери наткнулися на кота, якого хтось викинув на зупинці поблизу лісу. Поруч із ним у целофановому кульку лежали курячі кістки і шматок оселедця. Замерзла, налякана тварина не могла навіть це з’їсти. Якби не волонтери, кіт би загинув. Тож шансів вижити у лісі в домашньої тварини приблизно стільки ж, скільки у людини без спеціальної фізичної підготовки та знань, якщо вона одна потрапить на безлюдний острів. Тому краще не викидати домашніх собак і котів у ліс, якщо вони Вам стали непотрібними, а віддати в добрі руки, додавши в якості подарунка новому власникові пакет корму, придбаного в «Petslike».

  • gplus
  • pinterest

Comments are closed.